تشنگی

 

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

اول اينكه، دو سه ماهي است كه با خانواده ام از رفسنجان به شهر سرچشمه نقل مكان كرده‌ام. اينترنت اين سامان سرعتش بيشتر است. اما عيب بزرگي دارد و آن اينكه با پرشين بلاگ مشكل دارد. فيلترينگ بي سر و ساماني بر اينجا حاكم است. وبلاگهاي عضو پرشين بلاگ گاهي باز است و گاهي بسته. وقتي هم باز است كامنتها فيلتر شده‌اند. من پيامهاي دوستان را بناچار در بخش مديريت وبلاگ می‌خوانم. مدت مديدي است كه به هر وبلاگي سر می‌زنم از حداقل عرض ادب و سلامي محرومم. نمی‌دانم كه اين وضع ناموزون تا كي ادامه خواهد داشت. به روال اين دو سه سال، سعي می‌كنم هر از گاهي چشمي به جمال آثار دوستان عزيز وبلاگي روشن كنم و حظي ببرم. اما اينكه يادداشتي نمی‌نويسم از مشكلات فيلترينگ است. اين را گفتم كه دوستان عزيز وبلاگي كه بر من منت می‌نهند و سري به اين خانه می‌زنند، احياناً خاموشي اجباري مرا به حساب بي معرفتي و كم توجهي نگذارند.

            دوم اينكه، وبلاگي بنام غزل امروز كرمان راه انداخته‌ام و دلايل آن را، هم در آنجا گفته‌ام و هم چندي پيش در وبلاگ اسپريچو. اگر لطف كنيد و سر بزنيد نظر بدهيد و همتي بدرقه آن كنيد ممنون می‌شوم.

 

 

اين هم شعري از همين اواخر حالات ما.

 

 

 

 

آدورها  هنوز

گرماي روز

              بر تنشان است.

 

يك بوسه ابر

در خواب كودكانه صحرا

                               غنيمت است.

 

صبح علي الطلوع

سبز  است بالشم.

 

اما ازين قبيل

                  بر اوقات من ببار

مستسقي لبان توام.

 

 

آدور: خار (در لهجه کرمانيها) 

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهه ناز

سلام... ۱- آدورها يعنی چی؟ ۲- از اين آخرش خيلی خوشم اومد : مستسقي لبان توام. .... مستسقی لبان توام ...يا غياث المستغيثين..... **** وااااااای!

مسعود بهروان

سلام . این نخستین باری بود که سر زدم .. هر چند کارهاتان را قبلن اینور انور خوانده بودم ... اغز آخرش خوشم نیامد .. روانی کل بقیه شعر را ندارد و کلمه ای مانند مستسقی چندان برایم قابل هضم نبود...شاد باشی

فري

سلام و عرض ادب. اين وضعيت رو من در اداره دارم.برم ببينم غزل کرمان چه طوريه!

مصلح

با يكي از دوستان مشغول بارديد در اينترنت بوديم . گفتيم سري هم به اسپريچو بزنيم دوست عزيزمان آقاي ترك آبادي هستند.

mirzaa ghalamdoon

سلام ...... دستت درست چون هميشه .......يه نظری هم بما بنداز ......ممنون

قطره

سلام دوست عزيز اميد که صحت مند باشی بنده از مطالب صفحه تو خواندم و بهره بردم. اميد موفق باشی. دوست عزيز اگر وبلاگ من را در سايت خود لنک کنی بعيد از لطف تان نخواهد بود والسلام

dokhtare_jahannam

با آقای بهروان موافقم ... مستسقی ننشسته بود ولی کليت کار خوب بود .. به تصوير سازي و موسيقی درونی کار بيشتر اهميت بديد .. موفق باشيد .

عباس

سلام سيد . به يادت بودم در کنار کعبه و دعاگو. ببخشيد که دير سر زدم . اين اشعار مرا به حال و هوای « گنجشک ناتمام» برد . کتابش را تازه تهيه کرده ام و در غربت مونسم است . دست مريزاد سيد، دست مريزاد.

مهدی

سيد جان سلام ! بد جوری دور و دير افتاده‌ايم کاش فرصتی می‌شد و ديداری تازه. روزگار بر تو خوش باد

اسم مهم نیست

سلام...خيلی خوشحال ميشم به من سر بزنيد و نظر بدين...شعر چیست؟موضوع این است ...لطف فرماييد