باشد كه

سلام. ملالی هست و حالی نيست. به قول امير علوي:

با باد بوی پيرهنی نيست

محمد حسن مرتجا به جمع وبلاگ نويسان پيوسته است. قدمش خير! نام وبلاگش هم هست: و بيدار می‌بينم. از مرتجا دو كتاب شعر چاپ شده است: دفتر سروده‌ها (۱۳۷۰) و اجرايی جهنمی از مثله مثله‌ها (۱۳۸۱). حضورش غنيمت است.

حيف است که بندی از چارپاره دوست عزيزم حميد نيک نفس را نقل نکنم:

آن برّه گله‌های ترديد / در بی‌خبری بزرگ می‌شد/ چوپان نجيب قصه ما/ همراه قبيله گرگ می‌شد.

 

ضمناً به وبلاگ گردهمايی بم سر بزنيد.

/ 56 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جهانبخش

سلام سيد جان ... خداييش ميام اينجا ميمونم چی بگم ...

Solh

سخنرانی نماينده قائم شهر غلامرضا گرزين كليه خود را می فروشند و نان را مردم قسطی می خرند : وقتی صدای اعتراض مردمی كه نان را قسطی مي‌خرند و برای درمان بيماری فرزند يا تهيه جهيزيه دختر، كليه‌شان را مي‌فروشند با فرياد بلند و رسا اعلام نكنی، نشستن بر صندلی سرخ چه ارزشی دارد؟ تلاش كرده‌ام صدای همه مردم منطقه‌ام باشم. زنان، مردان، پيران خاصه بازنشستگان يا بال و پر شكستگان و جوانان و اميد آن داشته و دارم كه منطقه سبز و شاداب ما، انسانهايی شاد، اميدوار و پرشور داشته باشد.

Solh

زنان آگاه در« انتخابات»هفتم مجلس فرمايشی رژيم شرکت نخواهند کرد ! چرا که در انتخابات مجلس: يعنی شرکت در تحکيم بندهای اسارت و بردگی زنان در ايران٫يعنی مشروعيت بخشيدن به نظام زن ستيز اسلامی٫يعنی تائيدکليه قوانين تبعيض آميز وقرون وسطايی عليه زن٫يعنی شرکت در دار زدن خود ! زنان در «انتخابات»شرکت نميکنندچون نمی خواهند: ابزارسياسي و سياهی لشکر اين جناح ارتجاعی عليه آن جناح ارتجاعی اسلامی شوند٫نمی خواهند به کسانی رای دهند که بارها سرسپردگی خود را عمل به قوانين ارتجاعی حاکم در ايران نشان داده اند٫نمی خواهند در دايره بسته انتخابات بين بد و بدتر فرودستی و بی حقوقی ميليونها زن را تداوم بخشند٫نمی خواهند منتظر اصلاحات قطره چکانی عوامفريبانه دو خردادی ها بشوند٫قطره چکانی که وقتی نوبت به حقوق زنان می رسدخشک می شود!

خاله ريزه

دنبال کتابها ميگردم اميدوارم بتونم پيداشون کنم

فري

خوشحالم كه مي بينيمتون!

Solh

آنچه که طی دو هفته گذشته در شکل بحران سياسی جمهوری اسلامی رخ داد، به صراحت نشان داد که بحران اصلی در واقع بحران در رابطه مردم و حکومت است. به وضوح روشن شد که چالش اصلی در کشور ما نه برگزاری انتخابات حکومتی در شکل باصطلاح رقابتی و يا غير رقابتی و نه شکل گيری مجلس جمهوری اسلامی با اين يا آن ترکيب از جناح های حکومتي، بلکه تغيير قانون اساسی و تعيين حکومت نوين بجای جمهوری اسلامی است. برخورد هوشمندانه مردم ايران که متکی بر تجربه ارزشمند شش سال گذشته و حاصل پيگيری و شرکت فعال آنان در روندهای سياسی جاری کشور است، نشان داد که افکار عمومی جامعه ما به يک رفراندوم برای تغيير قانون اساسی و تعيين نظام حکومتي. بيائيم کارزار تحريم انتخابات مجلس هفتم را به يک عرصه مبارزه برای همه گير شدن انديشه همه پرسی بدل کنيم. بيائيم، اگر ما، ما بشويم، جمهوری اسلامی خواهد رفت، آزادی خواهد آمد، مردم سالاری برقرار خواهد شد.

منصور گروسی

سلام اسمان شعرو غزل با دو غزل بروز شدكليه اشعار مندرج در اين وبلاگ از سرايشهاي منصور گروسي است كه بدليل مسايل تاميني حفظ اثار و غزليات در وبلاگ ناقص نگارش شده است [گل]

امید طاهری

سلام. تصاویر برای من باز نشد. برخی از سایت های آپلود عکس مشکل دارند. فکر کنم این سایت بهتر باشد. www.uui.ir

مهدی

سلام بر سيد علي عزيز خوبي همشهري؟ به وبلاگ من هم سر بزن خوشحال مي شم.ممنون. [گل][گل][گل]