۱۳٩٢/٢/٩

جدید‌ترین کتاب‌های من با عنوان «آهسته خوانی» و «به همین کوتاهی» که اسفند ماه 91 توسط نشر نون منتشر شده است، در نمایشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد.

«آهسته‌خوانی» مجموعه 230 شعر کوتاه است که طی دو سه سال اخیر در همین وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی مجازی از قبیل فیس بوک و گوگل پلاس عرضه شده و گزیده‌ای از آنها در 122 صفحه به چاپ رسیده است. اغلب شعرهای این مجموعه را عاشقانه‌های من تشکیل می‌دهد.

«به همین کوتاهی» با عنوان فرعی: از رباعی تا شعر کوتاه، مجموعه مقالات، نقدها و گفتگوهای مرا در بر دارد و نشر نون آنها را در 304 صفحه منتشر کرده است. محور موضوعی مطالب کتاب «به همین کوتاهی»، بررسی شعر کوتاه پارسی از گذشته‌های دور تا دوره معاصر است و پژوهش در رباعی فارسی که اصلی‌ترین موضوع تحقیقات بنده است، جایگاه خاصی در این گزیده یافته است. به تناسب موضوع، سه گفتگوی مؤلف که به مباحث مربوط به رباعی و شعر کوتاه امروز می‌پردازد، برای درج در این کتاب انتخاب شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این دو کتاب را از غرفه نشر «آموت» و «نون» در نمایشگاه کتاب خریداری کنند (سالن ناشران عمومی، راهرو 32، غرفه 46). ضمن اینکه خرید حضوری و اینترنتی آنها از طریق فروشگاه و سایت انتشارات ققنوس نیز امکان‌پذیر است.

 آهسته خوانی/ به همین کوتاهی

کتاب‌های قبلی من نیز به شرح زیر در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود:

ـ خواب گنجشک‌ها (مجموعه شعرهای نیمایی): خانه شاعران ایران

ـ مونس الاحباب / رباعیات فکری مشهدی: کتابخانه مجلس شورای اسلامی

ـ در ‌آستانه تازه شدن (گزیده رباعی امروز): نشر سپیده‌باوران

ـ رباعیات خیام در منابع کهن: مرکز نشر دانشگاهی

ـ شش دفتر (اشعار مرحوم پزشکیان): فرهنگستان زبان و ادب فارسی

کلمات کلیدی :کتابهای من

به قلم : سید علی میرافضلی ; کتابت در ساعت ۳:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٩
    لینک مطلب   نظر شما ()