۱۳٩٠/٢/۱٥

 

امسال دو کتاب از من در نمایشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد. سعی می‌کنم سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده در نمایشگاه حضور داشته باشم.

 

خواب گنجشکها

انجمن شاعران ایران مجموعه 54 شعر نیمایی مرا با عنوان «خواب گنجشکها» در نمایشگاه عرضه خواهد کرد. این کتاب، پنجمین مجموعه شعر من محسوب می‌شود. «خواب گنجشکها» شعرهای چهار سال اخیر مرا در بر می‌گیرد که تقریباً همگی آنها _ جز اندکی _ قبلاً در همین وبلاگ عرضه شده است. و البته، نسخه چاپی تغییراتی نسبت نسخه وبلاگی دارد که بیشتر آنها زیباشناسانه است. این مجموعه، 120 صفحه دارد. از کتاب‌های شعر قبلی من، شاید «تمام ناتمامی‌ها» در غرفه نشر تکا یافت شود. گرچه اطلاع دقیقی از این مسئله ندارم.

..

خبر مرتبط:

انجمن شاعران با ۱۱ کتاب جدید به نمایشگاه می‌آید

 

 

مونس الاحباب

مجموعه 183 رباعی از خواجه شهاب‌الدین عبدالله مروارید کرمانی متخلص به بیانی (865 – 922 ق) با تصحیح من و توسط مرکز پژوهش کتابخانه مجلس شورای اسلامی منتشر شده است. این مجموعه، «مونس الاحباب» نام دارد و تصحیح آن بر مبنای چهار دستنویس صورت گرفته است. بیانی کرمانی، از هنرمندان صاحب نام دوره تیموری است که علاوه بر شعر، در خوشنویسی و نوازندگی قانون و نامه‌نگاری نیز تبحر داشته است. سال گذشته، «رباعیات فکری مشهدی» نیز توسط کتابخانه مجلس چاپ شده بود و علاقه‌مندان شعر کهن فارسی، علی الخصوص رباعی، می‌توانند این دو کتاب را در غرفه انتشارات کتابخانه مجلس تهیه نمایند.

..

خبر مرتبط:

کتابخانه مجلس محموعه 183 رباعی از شاعر قرن دهم را به نمایشگاه کتاب می‌آورد

 

کلمات کلیدی :کتابهای من

به قلم : سید علی میرافضلی ; کتابت در ساعت ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٥
    لینک مطلب   نظر شما ()